Čítať viac >>

Divadelná hra: Polonahá Mórová bičuje Maštalíra, pozrite sa!

Už dnes mala úspešnú premiéru hra Venuša v kožuchu, ktorá má v divákoch prebudiť tie najskrytejšie vášne. Predlohou je novela o krutej žene a mužovi, ktorý je na nej otrocky závislý. Hlavné postavy stvárnia bývalí milenci Tomáš Maštalír a Diana Mórová. Kvôli zobrazovaniu masochistických praktík sa mládež do divadla nedostane.


Bol to škandál! Keď v roku 1870 vyšla kniha s názvom Venuša v kožuchu, spoločnosťou to poriadne otriaslo. Leopold von Sacher-Masoch totiž opisoval sexuálnu rozkoš vyvolanú ponižovaním a trápením. Odvtedy sa tieto praktiky nazývajú masochizmom. Teraz prichádza do divadla nová hra. Jej dej sa točí okolo toho, že sa mladý režisér Thomas v podaní Tomáša Maštalíra rozhodne adaptovať Masochov román na divadelné dosky. Zorganizuje konkurz, aby našiel herečku do hlavnej úlohy. Tak stretne Vandu stvárnenú Dianou Mórovou.


Pre média sa vyjadrili aj Didi Mórová „Je to úžasná hra, veľmi náročná – fyzicky aj textovo. Ale mám z toho obrovskú radosť, lebo som sa opäť niečo naučila a posunula v mojej profesii. Za to môžem ďakovať režisérke Enikő Eszenyi,” povedala nám herečka.Foto: Topky.sk

Žiadne komentáre :

Zverejnenie komentára

Vaše otázky, nápady, pripomienky...