Čítať viac >>

Láska v istanbule - nový turecký seriál

Na Slovensko prichádza ďalší turecký seriál, resp. turecká telenovela, ktorá dobila celé Turecko. Televízia JOJ namiesto denného seriálu ponúkne 4x do týždňa najnovší turecký seriál Láska v Istanbule. Divákov vysvetľuje, že ide o letný experiment a sľubuje, že počas jesennej a jarnej sezóny žiadne turecké a iné seriály neuvidia, chce naďalej byť lídrom v pôvodnej tvorbe.


Láska v Istanbule, v originálnom názve Lale devri / The tulip age, v preklade znamená Éra tulipánov, čo je názov historického mierového obdobia z čias otomanskej ríše na začiatku 18. storočia. Turecký seriál nie je zasadený do minulosti, odohráva sa v súčasnosti.


Dej sa odohráva Istanbule a točí sa okolo dvoch rodín Tašikranovcov a Ilgazovcov. Jedna je konzervatívna, zakladajúca si na tradičných hodnotách, a druhá moderná, ktorá sa však dostane na pokraj bankrotu. Ilgazovci sú úspešní a draví, Taškiranovci sú aristrokrati so slávnou minulosťou, avšak na pokraji bankrotu. Obchodný úspech jednej rodiny je príčinou úpadku druhej. Láska medzi Lale Taškiranovou a Činarom Ilgazom skríži cesty oboch znepriatelených rodín, keď sa dvojica tajne zosobáši. Spojí láska potomkov rozdielne rodiny?


Lásku v Istanbule Jojka nasadí v nedeľu 3. júla o 20:15 hodine, seriál bude vysielať v dvoch častiach za sebou každý pondelok, piatok, sobotu a nedeľu.


Facebook: LÁSKA V ISTANBULEFoto: TV JOJ, Joj.sk

Žiadne komentáre :

Zverejnenie komentára

Vaše otázky, nápady, pripomienky...