Čítať viac >>

Filip Tůma - rozhovor

Barmana homosexuála Richarda hrá v seriáli Panelák vyštudovaný operný spevák FILIP TŮMA (30), ktorý okrem toho účinkuje aj v divadle, dabuje a nakrúca reklamy. Ak má voľný čas, určite ho stretneme na golfovom ihrisku alebo v kaviarni na námestí s jeho novou láskou, dcérou hudobníka Janka Kurica Lujzou Bubánovou (21).V seriáli hráte homosexuálneho barmana Richarda. Ako ste sa pripravovali na túto úlohu?
Ja som sa na ňu nepripravoval. Chodím do podniku, ktorý patrí môjmu kamarátovi a pozerám sa, ako to tu čašníkom ide (smiech). Snažím sa to hrať prirodzene, s tým rozdielom, že v Paneláku som na chlapcov, v skutočnosti na dievčatá.


Stalo sa vám niekedy v živote, že vás balil nejaký homosexuál?
Na ulici sa mi to ešte nestalo. V umeleckých kruhoch sú aj takto orientovaní muži, ale ani tu sa mi však nestalo, že by sa ma niektorý pokúšal zbaliť. Myslím si, že ma poznajú natoľko, že vedia, že prvoradý záujem mám o dievčatá.


Keby ste nemali úlohu Richarda, ktorá z postáv v seriáli by sa vám najviac páčila?
Všetky postavy sú dobré, pretože každá z nich je iná. Som herec a je to príležitosť zahrať si aj ťuťka Jakuba alebo pána doktora. Ale postava Kordiaka je zaujímavá tým, že sa mu premelie toľko žien v rukách.


Takže by ste sa s Kordiakom vymenili...
Je mi bližšia minimálne tou orientáciou a všetkým. Ale nemám s tým problém, lebo moja orientácia v seriáli nebije ľuďom do očí. Je to tam spomenuté, naznačené, a tým je to myslím všetkým jasné. Uvidíme, ako sa to ďalej vyvinie...


Viac sa dočíta tu na stránkach denníka Plus 1 deň...(klik)


Žiadne komentáre :

Zverejnenie komentára

Vaše otázky, nápady, pripomienky...